Wychowawca Sylwia Marchewka

misie

Misie - dzielne maluszki.

Dzieci z grupy Misie w swojej przedszkolnej gromadce czują sie wspaniale, bawią się i uczą wytrwale.
Lubią śpiewać i tańczyć, wykonują prace plastyczne różnymi technikami, zgodnie bawią się z innymi.
Chętnie uczą się piosenek i wierszyków.
Każdy dzień jest wypełniony wspaniałą zabawą i zajęciami dydaktycznymi na miarę 3 - latka. Misie lubią spacery, zabawy na świeżym powietrzu i placu zabaw.
Edukację maluszki łączą z zabawą, przez co zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Dzielnie uczą się współdziałania w grupie rówieśniczej, starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki temu atmosfera w grupie jest wspaniała. Uśmiech nie znika z ich małych twarzy.

Zajęcia edukacyjne są ważnym elementem pracy, ale najważniejsze jest, alby każde dziecko czuło się ważne i akceptowane.
Każdy sukces, przejaw samodzielności staramy się doceniać i nagradzać, a przez to motywowac do zdobywania kolejnych umiejętności.

smerfy

Wychowawca Wioleta Stopa

Nazywamy się ,,Smerfy", choć nie nosimy białych czapek i nie mamy niebieskich buziek. Jesteśmy grupą średniaków, dla której przedszkole to miejsce znane i lubiane.

Do przedszkola przychodzimy chętnie, jednak i nam może zdarzyć się gorszy dzień. Lubimy rysować, malować farbami, a także bawić się plasteliną i wycinać nożyczkami. Uczymy się różnych wierszyków i piosenek pod troskliwym okiem pani. Każdy „Smerf” chętnie słucha bajek i skacze przy rytmicznej muzyce. Uwielbiamy zabawy ruchowe w sali i na świeżym powietrzu. Każdego dnia uczymy się coraz większej samodzielności i współdziałania w grupie. Lubimy też sami bawić się i badać przedszkolny świat. Chętnie budujemy wieże i rakiety z klocków, układamy puzzle i oglądamy książki. Po obfitujących w wiele wrażeń zajęciach potrzebujemy chwili odpoczynku z przytulanką, słuchając bajki lub relaksacyjnej muzyki.

W przedszkolu uczymy się także dobrych manier i odkrywamy swe talenty. Bierzemy udział w zajęciach rytmiki, języka angielskiego i gimnastyki korekcyjnej. Wiele radości sprawia nam także nauka tańców. Staramy się pomagać naszej pani w prostych czynnościach, np. rozdając naczynia, temperując kredki, podając różne przedmioty. Sprawia nam to dużą przyjemność. Taki jest właśnie nasz „smerfny” świat J

motylki

Wychowawca Natalia Mierzejewska

Wszystkie dzieci z grupy Motylki mają zawsze wesołe minki!
„Motylki” to wesoła grupa, która lubi spędzać miło czas. Dzieci najczęściej układają klocki, rysują i opowiadają sobie ciekawe historie. Ogromną radość sprawiają im również spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Chętnie biorą udział w zajęciach ruchowych, muzycznych i plastycznych. Wszystkie ich działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. W przedszkolu czują się bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi im nowe pozytywne wrażenia.

skrzatyWychowawca Agnieszka Olszewska

Jesteśmy najstarszą grupą  w przedszkolu , każdego dnia przygotowujemy się   do szkoły. Mamy już 6 lat, a to bardzo poważna sprawa, ponieważ stanowimy przykład dla młodszych dzieci. W ciągu dnia uczymy się, bawimy, śpiewamy  i tańczymy. Mamy czas, aby rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia w zorganizowanych kącikach tematycznych. Chętnie budujemy wierze  z klocków , uwielbiamy puzzle i łamigłówki Nasze Panie dbają o to, żebyśmy się nie nudzili zarówno w sali jak i w ogrodzie. Jesteśmy radośni, pomocni i bardzo żywi, ale przecież 6 - latki tak już mają :-)