krasnalNazywamy się Krasnale – jesteśmy najmłodszą grupą, dla której przedszkole to całkiem nowe miejsce.
Do przedszkola przychodzimy chętnie, choć początki nie zawsze były łatwe. Niejednemu Krasnalkowi ciężko było rozstać się z mamą czy tatą. Na szczęście czas adaptacji mamy już za sobą. Z każdym dniem czujemy się w przedszkolu coraz lepiej, wiemy że przedszkole to miejsce, gdzie czas upływa miło w gronie innych dzieci.
Wszyscy  zdążyliśmy się już dobrze poznać podczas wspólnych zabaw, staramy się być dla siebie najlepszymi kolegami.
Uwielbiamy malować, rysować, śpiewać i tańczyć przy skocznej muzyce. Lubimy harce na świeżym powietrzu, zabawy na naszym placu zabaw i w sali. Każdego dnia uczymy się samodzielności i współdziałania z innymi, badamy przedszkolny świat. Chętnie układamy puzzle, budujemy z klocków, oglądamy książki. Uczymy się także dobrych manier, odkrywamy swe talenty, rozwijamy zainteresowania. Po obfitujących w wiele wrażeń zajęciach potrzebujemy chwili odpoczynku, aby zregenerować siły.
W naszej grupie wszyscy czujemy się wspaniale, a uśmiech nigdy nie znika z naszych buziek.

misieTo one- dzielne przedszkolaki „średniaki”. Dzieci z grupy „Misie” w swojej przedszkolnej gromadce czują się wspaniale, bawią się i uczą wytrwale. Lubią śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi, zabawą na placu zabaw oraz spacerami, dzięki którym podziwiają otaczający świat przyrody. W ciągu dnia uśmiech nie znika z ich twarzy. Edukację „Misie” łączą z zabawą, przez co  zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej. Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki temu atmosfera w grupie jest wspaniała.

Zajęcia są ważnym elementem pracy, ale najważniejsze jest to, aby dziecko czuło się akceptowane i ważne. Każdy sukces, przejaw samodzielności staramy się nagradzać, a przez to motywować do zdobywania kolejnych umiejętności.

Wszystkich serdecznie pozdrawiają – „Misie” się kłaniają.

smerfy

Nazywamy się ,,Smerfy", choć nie nosimy białych czapek i nie mamy niebieskich buziek. Jesteśmy grupą średniaków, dla której przedszkole to miejsce znane i lubiane.

Do przedszkola przychodzimy chętnie, jednak i nam może zdarzyć się gorszy dzień. Lubimy rysować, malować farbami, a także bawić się plasteliną i wycinać nożyczkami. Uczymy się różnych wierszyków i piosenek pod troskliwym okiem pani. Każdy „Smerf” chętnie słucha bajek i skacze przy rytmicznej muzyce. Uwielbiamy zabawy ruchowe w sali i na świeżym powietrzu. Każdego dnia uczymy się coraz większej samodzielności i współdziałania w grupie. Lubimy też sami bawić się i badać przedszkolny świat. Chętnie budujemy wieże i rakiety z klocków, układamy puzzle i oglądamy książki. Po obfitujących w wiele wrażeń zajęciach potrzebujemy chwili odpoczynku z przytulanką, słuchając bajki lub relaksacyjnej muzyki.

W przedszkolu uczymy się także dobrych manier i odkrywamy swe talenty. Bierzemy udział w zajęciach rytmiki, języka angielskiego i gimnastyki korekcyjnej. Wiele radości sprawia nam także nauka tańców. Staramy się pomagać naszej pani w prostych czynnościach, np. rozdając naczynia, temperując kredki, podając różne przedmioty. Sprawia nam to dużą przyjemność. Taki jest właśnie nasz „smerfny” świat J

elf

Elfy to  radosna i żywiołowa grupa starszaków. Poprzez różnego rodzaju zajęcia i zabawę zdobywamy wiedzę, nabywamy doświadczeń, rozwijamy wyobraźnię oraz umiejętności potrzebne w dalszej edukacji. Każdy dzień w naszej grupie to aktywne, radosne poznawanie i rozumienie otaczającego nas świata. Bardzo lubimy bawić się, malować i rysować, ponieważ to zawsze poprawia humor nawet w najbardziej szare i pochmurne dni. Chętnie uczymy się piosenek, wierszy i bardzo aktywnie uczestniczymy w zajęciach. Wiele czasu poświęcamy pracom manualnym oraz ćwiczeniom grafomotorycznym, aby nasze ręce były sprawniejsze. Uwielbiamy także wszelkiego rodzaju ruch - gry i zabawy ruchowe w sali, zajęcia z gimnastyki  korekcyjnej czy zajęcia taneczne. Ale najbardziej lubimy wznosić ciekawe konstrukcje z klocków oraz spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Chcemy być już bardzo samodzielni, dlatego Pani powierza nam coraz poważniejsze zadania.

skrzatyJesteśmy najstarszą grupą  w przedszkolu , każdego dnia przygotowujemy się   do szkoły. Mamy już 6 lat, a to bardzo poważna sprawa, ponieważ stanowimy przykład dla młodszych dzieci. W ciągu dnia uczymy się, bawimy, śpiewamy  i tańczymy. Mamy czas, aby rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia w zorganizowanych kącikach tematycznych. Chętnie budujemy wierze  z klocków , uwielbiamy puzzle i łamigłówki Nasze Panie dbają o to, żebyśmy się nie nudzili zarówno w sali jak i w ogrodzie. Jesteśmy radośni, pomocni i bardzo żywi, ale przecież 6 - latki tak już mają :-)